0001 769633193 20210504 011328 0000

CAHİLLERLE İMTİHAN 1

Cahillerle İmtihan

İnsanlar çok konuştuğumu söylüyor. Bazılarıda “Neden bu kadar sessizsin?” diye soruyor. Ahh birde kafamın içini duysanız siz. Sürekli düşünen, boş vakit bulduğunda susmayan bir beynim var. Çok düşünmek iyi değil derler ama bunu söyleyenlerin konuşamayacak kadar sessiz kaldıklarını sanmam. İnsanın konuşacak çok şeyi olmayınca kendini sonu gelmeyecek düşüncelere bırakıyor. Yada ben öyle yapıyorum.

Çok konuşuyorsun diyenleri kayle almıyorum çünkü dalga geçtiklerini biliyorum. Hayır hayır alınmıyorum. Konuştuğum zaman söylediklerimi anlamayacak insanların söylemlerine kafamı yoracak değilim. Sanki kendileri konuşabiliyorlar, kitap okumaktan acizler. Onlarla konuşacak olsam hiç kitap okumamış gibi davranmalıyım.
Düzgün bir lisanla konuştuğum vakit konuşmam kötüymüş gibi “Adam gibi konuş.” eleştirileri alıyorum. Bu şey gibi; şiir okuduğunda aşık, sustuğunda dilsiz, konuştuğunda geveze, pembe giydiğinde kadın, evde kaldığında asosyal… İnsanları mutlu edemezsin, heleki cahil olanları. Cahillerle imtihan edilmek zor bir savaş.

Ben susmuyorum, sadece insanlarla konuşacak kadar cahil değilim. Beni anlamayan insanlara karşı dilsiz kesiliyorum. Hah şimdide egoist oldum değil mi? Kimin umrunda ki, şahsen benim değil.


Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Film
Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Film

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir